top of page
1.jpg

Why Organic Product ?

USB_TEX3453-GOTS-2020-01-1.png

"organic"

Certified by USB

Registration no: USB 003453

WHY SHOULD WE USE ORGANIC COTTON?

 

Do a favor to the world, to your baby and yourself.

Use products made with organic cotton.

Organic cotton is produced from genetically unmodified plants, without using pesticides, chemical fertilizers and toxic substances. This method is more costly than the new cotton production known as modern. Organic agriculture does not threaten the environment and human health, it is a reasonable form of production for the health of both the present and future generations.

 

Only 3% of the agricultural products made in the world are cotton.

 

  • Organic farming products protect us and our world by preventing exposure to pesticide residues that cause illnesses such as asthma and cancer in the long term and pollute our soil, air, water and nutrients. We now know that sustainable agriculture is possible only with the organic farming method, which does not harm the soil.

  • Since organic agriculture is a production system sensitive to human and environment, it is increasing its importance in our country and in the world.

 

Sustainable organic agriculture and organic products promise a healthy life for our children and for us in the long term.

AOC-What_Is_Organic_Cotton_EN.png
Cotton_pic_2_1024x1024_2x.jpg
Pamuk çiçekler

Sertifikalar ve Belgeler

Neden Organik ?

NEDEN ORGANİK PAMUK KULLANMALIYIZ ?

Dünyaya , bebeğinize ve kendinize bir iyilik yapın.

Organik pamuk ile üretilmiş ürünler kullanın.

Organik pamuk; genetiği değiştirilmemiş bitkilerden böcek ilacı, kimyasal gübre toksit maddeler kullanılmadan üretilen pamuktur. Bu yöntem modern diye bilinen yeni pamuk üretiminden daha maliyetlidir. Organik tarım çevreyi ve insan sağlığını tehtit etmediği gibi hem şimdi hem de gelecek nesillerin de sağlığı için makul bir üretim şeklidir.

Dünyada yapılan tarım ürünlerinin sadece %3 ü pamuktur.  

          Organik tarım ürünleri, uzun vadede astım ve kanser gibi rahatsızlıklara neden olan ve toprağı, havayı, suyu ve besinlerimizi kirleten böcek ilacı kalıntılarına maruz kalmamıza engel olarak bizi ve dünyamızı korur. Artık biliyoruz ki sadece toprağa zarar vermeyen organik tarım yöntemiyle sürdürülebilir tarım mümkündür.

          Organik tarım; insana ve çevreye duyarlı bir üretim sistemi olması nedeni ile ülkemizde ve dünyada gittikçe önemini arttırmaktadır.

Sürdürülebilir organik tarım ve organik ürünler dünyamız için , çocuklarımız ve bizim için uzun vadede sağlıklı bir yaşam vaad eder.

KUMAŞIMIZ

05-1.png

MODAL KUMAŞ

Kayın ağacından üretimi ile beraber modal kumaş özellikle selülozik bir yapıya sahiptir. 1950'li yıllarda keşfedilmiş olan ve günümüze kadar ulaşmış bu özel kumaş türü, uzun yıllar değerlendirebilecek kaliteli ve esnek bir yapı da sunuyor.
 

Modal kumaş , kayın ağacından oluşturulan selülozun döndürülmesiyle elde edilir. Modal, bir çeşit suni ipek olan yarı sentetik bir selülöz lifidir. Bu nedenle modal kumaş çok yumuşaktır. Modal kumaşın en büyük özellikleri ; yumuşak ve pürüzsüz olmasıdır. Modal lifleri pamuk liflerinden daha yüksek su tutma kapasitesine sahiptir.

Modal kumaş yıpranmaya karşı çok dayanıklıdır. Nem transfer özelliği yüksek olması sebebiyle vücudu terletmez. Özellikle sıcak ve çok sıcak hava koşullarında terletmemesi sebebiyle bebeğinize rahat bir konfor sağlayacaktır. Modal bebeğinizin cildini kuru tutar ve cildin nefes almasını kolaylaştırır.  Modal kumaş özellikle iç giyim modellerinde bebekler ve çocuklar için çok idealdir.

Kayın ağacından oluşan yapay lif modal, pamuklu kumaşlara göre daha az çekme yapar. Diğer kumaşlara göre daha az rengini kaybeder.

Modal kumaş ile üretilen ürünler kullanımı rahat ve bebeğinizin tenine oldukça yumuşak hissi verir. Ayrıca defalarca yıkandıktan sonra bile ilk gün ki özelliğini korumaktadır.

05-1.png

Modal kumaş özellikleri ve ayrıcalıkları ile beraber yaygın olarak kullanılan türler arasında bulunuyor.

 Nefes alır.
Dökümlü bir yapıya sahiptir.
Dokunuşu ipeğe benzer ve yumuşaktır.
-Parlak bir görünüme sahiptir.
Yıkanma ile beraber rengi bozulmaz ve yıpranma yaşamaz.
Terleme yaratmaz, vücudu yakmadan yaz aylarında kullanılabilir.
Her mevsim kullanım imkanı tanır.

 Esnek bir yapıya sahiptir.

WhatsApp Image 2020-05-30 at 17.02.41.jp

ORGANİK PAMUKTAN KUMAŞ

 

Organik pamuk; kumaş olmak için önce iplik olma, boyanma ve örülme aşamalarından geçer. Kumaş bu aşamalardan geçerken organik olmayan diğer kumaşlardan, sentetik elyaflardan ve boyanma sırasında da boya sabitleyici ve insan sağlığına zararlı kimyasallardan uzak tutulur. Tüm bu işlemlerin prosedürlere uygun olduğu uluslararası sertifikasyon kuruluşları tarafından onaylanır.

Organik tekstil ürünlerinin ağartmasında doğal peroksit, renklendirilmesinde ağır metal ve sülfür içermeyen boyalar kullanılır. Doğal pigment içeren baskı teknikleri uygulanır.

Organik pamuktan tekstil üretimi, konvansiyonel yöntemlere göre %98 daha az su kirliliğine, %94 daha az sera gazı emisyonuna neden olur. Daha fazla enerji ve su tasarrufu sağlar.

Satışını yaptığımız ürünlerin tamamı %100 organik pamuk olup, Türkiye’nin batısında Ege bölgesinin pamuğundan üretilir. Sağlam ve dayanıklıdır. Organik pamuktan üretilen giysiler nefes alır. Organik pamuk sağlıklıdır. Organik pamuk sağlıktır.

SERTİFİKALARIMIZ

EAC 1_page-0001.jpg
GOTS SCOPE CERTIFICATE(2023-2024)-1 (1)_page-0001.jpg
EAC 2_page-0001.jpg
LC-PMMC-SupplyChain_edited.png
bottom of page